Kärgpolükarbonaat:
Poorjas (kärg-) polükarbonaat kujutab endast eri paksuse ja struktuuriga valgust läbi laskvaid paneele, mida valmistatakse polükarbonaadi graanulitest väljasurumise meetodi teel.
KÄRGPOLÜKARBONAADI OMADUSED
VALGUSKIIRTE LÄBILASKMISE SPEKTER.
Läbipaistvate kahekordsete paneelide valguse läbilaskmine on kuni 87 %. Paneeli valguse läbilaskmise võime ei alane peale kauaaegset kasutamist. Tugev ltravioletne kiiritus (ulatus väiksem kui 390 manomeetrit), mis mõjub halvasti inimestele, taimedele, seadmetele, praktiliselt ei pääse läbi paneeli. Kasulike kiirte läbilaskmine on optimaalne. Kärgpolükarbonaat laseb minimaalselt läbi neid kiiri, mis asuvad infrapunase spektri tsooni äärmises osas (üle 5000 nm), mistõttu soojus, mida õhkuvad objektid piiritletud hoone sees, jääb sisse ja loob "kasvuhooneefekti", mis annab sellele materjalile kasutuseelise kattematerjalina kasvuhoonetes, aiamajades, talveaedades jne. Kõik kärgpolükarbonaadi paneelid hajutavad hästi valgust, nad peegeldavad läbitulevaid valguskiiri kõikidest pinnastest (ülemine kiht, jäikusribid, alumine kiht).
SOOJUSISOLATSIOONI OMADUSED.
Õhuline vahekiht kärgpolükarbonaadi paneelides on suurepäraseks soojusisolaatoriks. Isegi kärgpolükarbonaadi kõige õhemad paneelid (4 mm) on tavalise klaasiga isoleerimisest 4 korda paremad. Sealjuures konstruktsioonid kärgpolükarbonaadist ei purune, nad kaaluvad klaaskonstruktsioonidest vähem, see annab võimaluse oluliselt lihtsustada karkassi jne.
TULEOHUTUS
Kärgpolükarbonaat kuulub В1 kategooriasse- materjalid, mis ei lähe kergesti põlema. Ta põleb ainult avatud tules ja kustub iseenesest. Kärgpolükarbonaat ei soodusta tule levimist, ta ei moodusta põlevaid tilkasid, põlemisel tekivad ainult kerged niidid, mis jõuavad jahtuda enne kui nad maha kukkuvad. Peale selle, kärgpolükarbonaadi põlemisel ei eraldu mürgiseid aineid. Ja lõpuks, paneelide põlemisel, paneelide sees olevad avad soodustavad tekkiva suitsu ärajuhtimist, mis on põlemise korral väga hea.
VASTUPIDAVUS EKSTREEMSETES ILMA- JA KLIIMAOLUDES.
Poorjas polükarbonaat "tunneb ennast hästi" temperatuuri diapasoonis miinus 40 kuni pluss 120o C, isegi ekstreemse temperatuuri puhul jäävad kõik ta mehhaanilised ja optilised omadused alles. Paneelid kannatavad välja suurt lume ja tuule koormust. Polükarbonaat, nagu juba teada, ei kaitse päiksekiirguse eest. Selleks, et hoiduda halvast ultravioletsest mõjust, kasutatakse kahte meetodit: materjalile lisatakse UV-stabilisaatorit, või materjalile kantakse UV-stabiliseeriv kiht läbipaistva lakina. Viimane meetod on efektiivsem. Kärgpolükarbonaadi tootjad toodavad paneele välispidiseks kasutamiseks, milledel on kohustuslik kaitsekiht juba olemas. Praktikas kärgpolükarbonaadi paneelid katusematerjalina peavad vastu rohkem kui 20 aastat .